Baston’un görevi

Baston’un görevi

Merhaba,

Yazı yazmak zor işmiş. 1997 yılından beri dijital işlerle uğraşıyorum ve bir çok kez kendi sitemi açmak ile niyetim oldu fakat niyetten daha öteye neredeyse hiç geçemedim. 2014 yılında profesyonel hayatı bırakıp Danışmanlık ve Koçluk işini seçtikten sonra daha çok okumaya ve daha çok araştırmaya başladım. Verdiğim eğitimlerde, koçluk seanslarında öğrendiklerimi insanlarla paylaştığımda onlardaki değişimi görmek beni motive etti ve “Artık bunları sadece yüzyüze geldiğin insanlarla değil, şahsen dokunamadıklarına da aktarmalısın” dedim ve bu blog hayata geçti.

Size uzun uzun özgeçmişimi anlatacak değilim. Sayfanın altındakive  üstündeki Linkedin ikonuna tıklarsanız  şimdiye kadar neler yaptığımı detaylıca görebilirsiniz. Ama özetlemem gerekirse yaklaşık 20 yıl boyunca reklam ajansı, internet firmaları, telekom oparatörleri gibi kuruluşlarda çoğunlukla pazarlama ekiplerinde görev aldım. Bu süre boyunca bir çok eğitim alma fırsatım oldu ve yavaş yavaş kendim ile ilgili bir konuyu fark etmeye başladım. Aslında kendim ile uğraşmaya ve kendimi daha iyi tanımaya çalıştığımı anladım. Bunu yaparken aslında insanı tanımakla ilgili uğraştığımı da zaman içinde öğrendim. Kendi yaralarımı sarmak ve kendimi iyi etmek için öğrendikerimin başkalarının da işine yarayacağını görünce bu alanı kendime iş edindim.

Koçluk eğitimi alırken yapılan bir değerler çalışması var ve size soruyorlar: “Sen kimsin?”. Uzun uzun anlatmak yerine bir kelime ile kendinizi tanımlamanızı istiyorlar. Uzun bir düşünme sürecinden sonra ben Baston olduğuma karar verdim. Baston, ihtiyacı olan kişilere destek olur ve destek olduğu kişinin ne önünde ne de arkasında kalır, onun yanında olur. Yazı yazmak aslında zor değilmiş, aslında doğru motivasyonu bulunca harekete geçebiliyormuş insan.

Umarım paylaştıklarım birilerinin bir yarasına deva olur. Bu dileğimi lütfen çok romantik bir temenni olarak görmeyin, bu aynı zamanda benim de bir Baston olarak görevimi yapmama ve böylece mutlu olmama vesile olacak.

“Our prime purpose in this life is to help others. And if you can’t help them, at least don’t hurt them.” Dalai Lama

Sevgiler,

Murat Yerdekalmazer
Ekim 2018

NOT: Bu yazı aslında Hakkımda bölümü için yazıldı ama burada da ilk yazım olması için paylaşmak istedim.

390

Yorumlar

Bu içeriğe yorum yapılmasına izin verilmemiş